Reklam
  • Reklam
Koyunbaba Halk Plajı yeni sezona hazır olacak

Koyunbaba Halk Plajı yeni sezona hazır olacak

Koyunbaba Halk Plajı’nda denetleme yapan Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, plajla ilgili düzenleme çalışmalarının önümüzde yaz sezonuna kadar tamamlanması talimatını verdi.

17 Ekim 2020 - 09:50 - Güncelleme: 18 Ekim 2020 - 09:28

Başkan Yardımcıları Önder Batmaz, Emel Çakaloğlu, meclis üyeleri ve belediye birim müdürleri ile ilk olarak Gümüşlük Mahalle Muhtarı Zeki Pay'ı ziyaret eden Başkan Ahmet Aras, mahalle muhtarının talep ve şikayetlerini dinledi, çözüm için ilgili birimlere talimat verdi. 

KOYUNBABA HALK PLAJI, YENİ SEZONA HAZIR OLACAK

Gümüşlük Mahallesi ziyaretinin ardından Başkan Aras, Koyunbaba Halk Plajı’nda denetleme yaptı. Başkan Aras, plajla ilgili düzenleme çalışmalarının önümüzde yaz sezonuna kadar tamamlanması talimatını verdi. Plaja inen yol üzerindeki bakımsız haldeki lahit mezarların durumunu gören Başkan Aras, alanın korunması ve bakımı için ilgili kurumlarla temasa geçilmesini istedi.  

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’ın son durağı Kadıkalesi Mahallesi'ndeki Ormancılar Sitesi oldu. Site yöneticileri ve site sakinleriyle bir araya gelen Aras, belediye hizmetleri ile bölgede yürütülen çalışmalar hakkında bilgiler verdi. 

Başkan Aras'ın "Bodrum'u Seviyorsan Bodrumlu Ol" sloganıyla başlattığı kampanyaya site üyeleri olarak tam destek verdiklerini belirten Ormancılar Sitesi Yönetim Kurulu Başkanı Tayfur Süner,  yaz aylarında 3 bine ulaşan nüfusuyla Bodrum'un neredeyse en kalabalık sitesi olduklarını ve artan nüfus ile birlikte katı atık ve temizlik problemlerinin oluştuğunu söyledi. Süner ayrıca site sakinlerinin, çöp konteynerlerinin yer altına alınması konusundaki taleplerini dile getirerek belediyeden bu konuda destek istedi. 

Bodrum'da 900'e yakın site bulunduğunu hatırlatan Başkan Aras, “Belediye olarak site içlerindeki hizmetlere müdahale edemediğimiz için sitelerin kendi içlerinde yürüttükleri çalışmalar bizlere de bir anlamda destek oluyor. Burada bizlere düşen öncelikli hizmet sitelerimizin katı atık problemlerini çözmek. Site içindeki çöp konteynerlerinin yer altına alınmasıyla ilgili, Temizlik İşler Müdürlüğümüz çalışıyor. Bu site içinde de ekiplerimiz bir ön çalışma yaparak, Çok Amaçlı Çöp Aracımızın konteyner boşaltabileceği noktaların tespiti konusunda teknik destek sağlayacak.” dedi.     

Bu haber 584 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
TAV dokuz ayda 21 milyon yolcuya hizmet verdi
TAV dokuz ayda 21 milyon yolcuya hizmet verdi
TUI'nin Türkiye otelleri, ödüllere doymuyor
TUI'nin Türkiye otelleri, ödüllere doymuyor