Moskova ve Münih’ten Bodrum’a direkt uçuş

Moskova ve Münih'ten Bodrum'a direkt uçuş

Bodrum Belediye Başkanı Aras, “Yaptığımız çalışmalarla Moskova’dan Bodrum’a biraz geç başlasa da Haziran ayında direk uçuş koydurduk. Türk Hava Yolları’ndan Turan Yardımcı’ya teşekkür ediyorum. Yine, Münih’ten Bodrum’a direk uçuş müjdesini de aldık'' dedi.

01 Şubat 2020 - 11:34 - Güncelleme: 03 Şubat 2020 - 13:33

Dünyanın en büyük dört turizm fuarından birisi olan 24'üncü Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı'na (EMİTT) katılan Bodrum  Bodrum fuarın gözdesi oldu.

Fuarı ziyaret eden sektör temsilcilerinin uğrak noktası olan Bodrum standına ilgi çok yoğun oldu. Başkan Aras’ın ziyaretçileri bizzat ağırladığı standı ziyaret edenler arasında Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy da vardı. Fuarın turizm sektörüne ve Bodrum’a hayırlı olmasını dileyen Bakan Ersoy burada Şef Pelin Dumanlı ve Dilek Köse tarafından yapılan Gemici Peksimeti Salatasının tadına baktı.

Yenilenen tasarımıyla Bodrum’un tüm güzelliklerini yansıtan, mavi-beyaz renklerin hakim olduğu Bodrum standında Bodrum Mandalinası ve yöresel ürünler ziyaretçilere ikram edildi. 

EMITT ÜÇÜNCÜ HOLDE BODRUM GÜZELLİĞİ

Fuar alanında gazetecilere açıklama yapan Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, fuarların turizm ekonomisi açısında çok önemli olduğunu dile getirerek şunları söyledi:

“Profesyonellerin ve destinasyonların bir araya gelmesi açısından bu fuarlar büyük önem taşıyor. Biz, yönetim kurulu başkanlığını yaptığım Bodrum Tanıtma Vakfı-BOTAV ile birlikte Bodrum’un bu sene katılacağı fuarların sayısını azalttık. Daha çok Bodrum’un pazar ülke ve hedeflerine yöneldik. Bu fuarların en önemlilerinden bir tanesi tabi ki Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı. Dünyanın ilk dördü arasına giren bu fuara geniş bir stantla katılmayı tercih ettik. Şu anda gördüğümüz ilgi bizi mutlu ediyor.”

ÇEŞİTLİLİĞİMİZİ STANTLARA TAŞIYACAĞIZ…

Bodrum’un deniz kum ve güneş konsepti dışında tarihi, kültürü ve gastronomisi gibi enstrümanları olduğunu hatırlatan Başkan Aras, “Günümüzde ürününüz yoksa maalesef insanların gelmesi için bir neden de olmuyor. Onların önüne bir şey koymamız lazım. Bu gastronomi olur, denizcilik olur, mavi yolculuk olur; Bodrum olarak bizim bunlarla daha öne çıkmamız lazım.  Bu tür çeşitlilikler algıda seçiciliğe neden oluyor. Biz Bodrum’u elindeki ürünlerle beraber tanıtacağız. BOTAV’ın altında bu organizasyonları yaparak stantlarımızı ona göre hazırlayacağız.” dedi.

RUSYA VE MÜNİH’TEN DİREK UÇUŞLAR

Bodrum’a özellikle yurt dışından doğrudan ulaşım için gereken çalışmaların devam ettiğini belirten Başkan Aras, “Yaptığımız çalışmalarla Moskova’dan Bodrum’a biraz geç başlasa da Haziran ayında direk uçuş koydurduk. Türk Hava Yolları’ndan Turan Yardımcı’ya teşekkür ediyorum. Yine, Münih’ten Bodrum’a direk uçuş müjdesini de aldık. Bu bizim turizm ekonomimiz açısından çok önemli çünkü üst düzey gelir grubunu hedefliyoruz. Onlar da aktarmalı değil direk ‘business’ koltukta uçmak istiyorlar. Bu konudaki çalışmalarımız da yine aralıksız devam ediyor.” ifadelerini kullandı.

Bu haber 971 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Dışişleri Bakanlığı'ndan 2 ülke için seyahat uyarısı
Dışişleri Bakanlığı'ndan 2 ülke için seyahat uyarısı
Bakan Soylu, ''Turizmcilerin yanındayız''
Bakan Soylu, ''Turizmcilerin yanındayız''