Müzede Selfie Günü’ne özel ödüllü yarışma

Müzede Selfie Günü'ne özel ödüllü yarışma

Kültür ve Turizm Bakanlığı Müzede Selfie Günü’ne özel yarışma düzenledi. Yarışma, Türkiye’deki uluslararası katılımcılara da açık.

11 Ocak 2020 - 14:46 - Güncelleme: 13 Ocak 2020 - 11:20

Kültür ve Turizm Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, dünya genelinde müzelere ilgiyi artırmak amacıyla sosyal medya üzerinden başlatılan “Müzede Selfie Günü” etkinliği kapsamında ülkemizdeki müzelerin uluslararası alanda tanıtımı ve yediden yetmişe tüm vatandaşlarımızın müze bilincini geliştirmek için Kültür ve Turizm Bakanlığı bu yıl sosyal medya üzerinden ödüllü bir yarışma düzenliyor.

Uluslararası alanda 15 Ocak tarihinde kutlanacak olan Müzede Selfie Günü için Türkiye’de düzenlenen yarışmaya 11 Ocak gününden itibaren 15 Ocak gece yarısına kadar katılım sağlanabilecek. Ülkemizdeki müzelerden, belirlenen etiketlerle Instagram, Twitter ve Facebook üzerinden öz çekimlerden Bakanlıkça seçilen öz çekim sahiplerine ödül verilecek.

Türkçe, İngilizce, Rusça ve Arapça dillerinde duyurusu yapılan yarışma kapsamında gönderilen öz çekimlerden birinci olan Türk katılımcıya MüzeKart, uluslararası katılımcıya ise Türkiye’de bulunacağı tarihte Devlet Opera ve Balesi’nin etkinliklerinden davetiye armağan edilecek.

Kültür ve Turizm Bakanlığının bu etkinliğine katılmak isteyen sosyal medya kullanıcılarının, Türkiye’deki müzelerden #museumselfiedayturkey ve #müzedeselfiegünü etiketleri ile öz çekimlerini paylaşması gerekiyor.

Bu haber 611 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kaleiçi'ndeki otelciler ve esnaf etik değerlerini belirlemeli
Kaleiçi'ndeki otelciler ve esnaf etik değerlerini belirlemeli
Sabiha Gökçen de ''uyku kabinleri'' hizmet vermeye başladı
Sabiha Gökçen de ''uyku kabinleri'' hizmet vermeye başladı