Reklam
  • Reklam
Otel odaları home ofis olarak kiraya veriliyor

Otel odaları home ofis olarak kiraya veriliyor

Almanya'da korona virüsten büyük darbe yiyen otelciler odalarını home ofise dönüştürmeye başladılar. Oteller lüks odalarını günlük 45 Avroya kiralıyor.

15 Nisan 2020 - 09:29 - Güncelleme: 16 Nisan 2020 - 10:04

Almanya'da korona virüsten en büyük zararı gören sektörlerin başında turizm geliyor. Bu nedenle turizmcilerin gözü Almanya'da kısıtlamaların kaldırılıp kaldırılmayacağına çevrildi. Almanların yarısı kısıtlamaların devam etmesini yarısı da adım adım azaltılmasını istiyorlar. Ama çoğunluk Almanya'da ksıtlamaların 3 mayısa kadar devam etmesini istiyor. 

Otel Odaları home ofice dönüşüyor

Almanya'da otelcilik sektörü büyük darde yedi. Paskalya döneminde yüzde 80 ortalama doluluğa sahip oteller şimdilerde ortalama dolulukları yüzde 20'nin altına indi. Almanya'da bir şok işyeri kısa çalışma ve home ofice geçti. Fakat okullar kapalı olduğu için evlerde ideal bir çalışma olanağı yakalanamadı. Çünkü Almanya'da evler ufak olduğu için ayrı bir çalışma odası bulunamıyor. Bu nedenle de otelciler bunu düşünerek rahat çalışma ortamı sağlayabilecekleri çözüm ürettiler. Home ofice ile ilgili bütün koşulları sağlayarak otel odalarını home ofislere çevirmeye başladılar. 

Krizin daha ne kadar süreceğini ön göremeyen otelciler bu yönteme başvurdu. Oteller lüks odalarını günlük 45 Avroya internet, duş, kafe, su, çay, ücretsiz park yeri ve meyve sepetini de dahil ederek pazarlamaya başladılar.Ya da bazı oteller haftalık 150 Avroya odalarını veriyorlar. Alman otelciler çözüm olarak odalarını home ofis olarak sunmaya başladılar. 

Almanya'daki otel yöneticileri, amaçlarının çok büyük olan kayıplarını bu yöntemle bir miktarda olsa da azaltabilmek olduğunu belirttiler. (Turizm Days)

Bu haber 1563 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
 Tahran-İstanbul seferleri başlıyor
Tahran-İstanbul seferleri başlıyor
Budak, ''THY türbülansa girdi''
Budak, ''THY türbülansa girdi''