Reklam
  • Reklam
Pandemiye rağmen ortalama yüzde 60 doluluk yakaladı

Pandemiye rağmen ortalama yüzde 60 doluluk yakaladı

Antalya Belek'te bulunan 5 yıldızlı Megasaray otelinin Genel Müdürü Sebahattin Asi, pandemiye rağmen bu sezon ortalama yüzde 60 doluluğu yakaladıklarını söyledi.

26 Ekim 2020 - 11:05 - Güncelleme: 27 Ekim 2020 - 12:42

Megasaray oteli Genel Müdürü Sebahattin Asi, Turizmdays.com'a yaptığı açıklamada, Megasaray otelinin 19 Haziran'da Pandemiye rağmen Belek'te açılan ilk 3 otel arasında olduğunu, virüsün yoğun olmasına rağmen cesaretle tüm önlemleri alarak oteli açtıklarını ama alınan önlemlerin kendileri için yeni bir iş yükü oluşturduğunu belirtti.

Aldıkları önlemler sayesinde hiç bir sorunla karşılaşmakdıklarını vurgulayan Asi, ''Doluluklarımız beklentilerin üzerinde gerçekleşti. Ekim ayının sonuna yaklaşmamıza rağmen halen yüzde 70 dolulukla çalışıyoruz. Otelde bulunan müşterilerin yarısı Alman yarısı ise Rus. Otelimize gelen turistlerin yüzde 60'ını ise eski müşterilerimiz oluşturuyor. Bu sayede yüksek doluluklara ulaştık'' dedi.

Ortalama doluluk yüzde 60

Bu yıl pandemiye rağmen ortalama yüzde 60 doluluğu yakaladıklarına dikkat çeken sebahattin Asi, şunları söyledi:

''Yaz sezonu beklentilerimizin üzerinde geçti. kasım Aralık aylarında Megasaray Tenis Akademisi tenis turnuvaları devam edecek. Tesisimiz kış aylarında da açık kalacak. 2021 yılı için ümitliyiz. Misafirlerimizden rezervasyon talepleri geliyor. 2021 yılında bu yıl kapalı olan tesislerde mutlaka açılacaktır. Bu anlamda otel olarak fiyat rekabeti içinde olacağımızı düşünüyorum. Tüm oteller açılacağı için oteller arası fiyat rakebeti olacaktır. Ancak 2020 yılında açılmayan tesisler 2021 yılına dezavantajlı başlayacaklar. Çünkü bu yıl açık olan tesisler tüm tedbirlerini aldı. Misafir 2020 yılında tatil yaptığı tesislere daha güvenle gidecektir.''

Bu haber 1317 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SunExpress’ten ücretsiz Kovid-19 testi
SunExpress’ten ücretsiz Kovid-19 testi
“Turizmin geleceği için hazırız”
“Turizmin geleceği için hazırız”