Rusya’dan uçak seferlerini görüştüler

Rusya'dan uçak seferlerini görüştüler

Türkiye ve Rusya Dışişleri Bakan Yardımcıları durdurulan charter seferleri ve salgınla mücadelede işbirliği konusunda görüştüler.

10 Haziran 2021 - 09:55 - Güncelleme: 11 Haziran 2021 - 11:56

Rusya Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, Salı günü, Moskova, Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakan Yardımcısı Sedat Önal'ın katılımıyla Rusya-Türkiye bakanlıklar arası istişarelere ev sahipliği yaptı. Rusya tarafında ise istişarelere Rusya Federasyonu Dışişleri Bakan Yardımcıları Sergey Verşinin, Aleksandr Gruşhko ve Anrey Rudenko katıldı.

Açıklamada, "İstişarelerdeki katılımcılar, Rus-Türk siyasi diyaloğunun yüksek dinamiklerini sürdürmenin, sıhhi ve epidemiyolojik durum normalleştikçe, ilgili kurumlar arasındaki yakın çalışma temaslarını ve Rusya ile Türkiye arasında tam ölçekli hava ulaşımının başlatılmasının önemi üzerinde anlaştılar" ifadesine yer verildi.

Rus Dışişleri açıklamasında, "Rus Sputnik V aşısının Türkiye'de ortak üretiminin kurulması da dahil olmak üzere, koronavirüs enfeksiyonunun yayılmasının sonuçlarıyla mücadele alanında işbirliğinin geliştirilmesi özellikle önemlidir" denildi. (ajansbizim)

Bu haber 527 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Akdeniz'de turist savaşları: KKTC treni kaçırıyor
Akdeniz'de turist savaşları: KKTC treni kaçırıyor
Denize girerken ve güneşlenirken hava araçlarına dikkat!
Denize girerken ve güneşlenirken hava araçlarına dikkat!