Rusya ile birlikte otellerin açılışı hızlandı

Rusya ile birlikte otellerin açılışı hızlandı

Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD) Başkanı Ülkay atmaca, Rusya ile uçuşların başlayacak olmasının otellerin açılışını hızlandırdığını söyledi.

28 Temmuz 2020 - 11:31 - Güncelleme: 29 Temmuz 2020 - 11:05

POYD Başkanı Ülkay Atmaca, Turizmdays.com'a yaptığı açıklamada, pandemi döneminin en iyi haberinin Rusya'dan geldiğini belirterek, ''1 Ağustos'ta tarifeli uçuşlar, 10 Ağustos'ta charter uçuşlar başlayacak. Bu hem Antalya hem ülkemiz adına çok iyi bir haber'' dedi.  

Geçen haftadan beri Rusya'dan  ciddi talep gelmeye başladığını vurgulayan Atmaca, şunları söyledi: 

''Rus pazaranın açılacak olması ile birlikte Güvenli Turizm sertifika sürecini tamamlayan tesislerde açılmaya başladı. Kapalı olan birçok tesis açılış için hazırlık yapmaya başladı. Bu yılı bitti diye düşünüp tesisini açmamayı tercih eden bir birçok tesis açmaya karar verdi. Rusya'nın seyahat uyarısını kaldırması Almanya içinde bir örnek teşkil etmesini ve AB'nin seyahat uyarısını kaldırmasını bekliyoruz. Başta Almanya olmak üzere diğer Avrupa ülkelerindeki seyahat uyarısının kaldırılması ile birlikte yine eski günlerimize dönmek istiyoruz. 
1 Haziran normalleşme sürecinde iç pazar yolcusu ile başladığımız turizm artarak devam ediyor. Başta kendi vatandaşlarımız olmak üzere ülkemize gelen yabancı basın mensuplarına ve diplomatlara Antalya'mızın ve ülkemizin aldığı önlemleri gösterdik. Sertifikasyon modeli ile dünyaya örnek olduk. Bizim için her zaman önemi büyük olan yerli turist yine kurban bayramında otellerimizi dolduracak. Kurban Bayramına yoğun ilgi var. Güzel bir bayram geçirmek için hazırlıklarımız devam ediyor.''

Bu haber 1760 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Almanya'dan güzel haberler var!
Almanya'dan güzel haberler var!
Rus turist Türkiye'ye gitmenin yolunu buldu
Rus turist Türkiye'ye gitmenin yolunu buldu