Şampiyonlar Ligi Finali İstanbul’dan alındı

Şampiyonlar Ligi Finali İstanbul'dan alındı

UEFA, Şampiyonlar Ligi Finali'ni İstanbul'dan alarak Portekiz'in Porto kentine verdiğini resmen açıkladı.

13 Mayıs 2021 - 15:36 - Güncelleme: 15 Mayıs 2021 - 09:24

UEFA, Şampiyonlar Ligi Finali'ni İstanbul'dan alarak Portekiz'in Porto kentine verdi.  

Maç, İngiliz taraftarların karantinaya gerek kalmadan gidip gelebilecekleri yerlerin yeşil listesinde yer alan Estadio do Dragao stadyumunda oynanacak.  

Kararı açıklayan UEFA Başkanı Aleksander Ceferin, ''hem UEFA'ya hem de Şampiyonlar Ligi'ne yardım etmeleri için Portekiz'deki arkadaşlarımıza başvurduk ve maçı bu kadar kısa sürede yapmayı kabul ettikleri için FPF'ye ve Portekiz Hükümetine her zaman çok minnettarım'' ded.

Daha önce, İngiliz takımı Manchester City ile Chelsea arasında finan maçının 29 Mayıs'ta İstanbul'da oynanması kararı alınmıştı.

İngiltere, ''Türkiye'deki ciddi koronavirüs endişeleri'' nedeniyle karşılaşmanın Wembley Stadyumu'na yapılması için UEFA'ya başvurmuştu.  Ancak bu görüşme, UEFA'nın medya ve misafirlerin Londra'ya uçabilmeleri için karantina muafiyetlerini güvence altına alamaması nedeniyle durdu.

İngiltere, 17 Mayıs'tan itibaren ''kısmi açılma'' doğrultusunda seyahat edilebilir ülkeleri gösteren "yeşil listeyi" açıklamıştı. Bu açıklamayla otel karantinası gerektiren “kırmızı listeye” Türkiye'yi de eklemişti. Kırmızı listede yer alan ülkelerden İngiltere'ye gidenlerin bir üre otel karantinasında kalması gerekiyor. 

Bu haber 313 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
6 yeni otel projesine teşvik
6 yeni otel projesine teşvik
AOSB'ye otel yaptırılacak
AOSB'ye otel yaptırılacak