Reklam
  • Reklam
Sertifikasyon sistemimiz Avrupa ve dünyaya örnek

Sertifikasyon sistemimiz Avrupa ve dünyaya örnek

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, ''Güvenli Turizm Sertifikasyon'' sisteminin Avrupa ve dünyaya örnek olduğunu belirterek, ''Birçok Avrupa ülkesi bizden görüp kopyalamaya çalışıyor'' dedi.

06 Temmuz 2020 - 05:37 - Güncelleme: 06 Temmuz 2020 - 14:38

Bakan Ersoy, Antalya’nın Alanya ilçesinde düzenlenen ''Sağlıklı Turizm ve Güvenli Kent'' toplantısında, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu  ile omuz omuza vererek Türkiye’yi dünyaya anlatmak üzere çok ciddi bir yol katettiklerini söyledi. 

Ersoy, '' Avrupa ve dünyaya örnek sertifikasyon sistemimiz ile uçuş trafiğinin tüm dünyayla yeniden başlayacağına inanıyorum'' dedi. Yeni normalleşme süreciyle birlikte hızlı bir şekilde iç ve turizm için çalışmalara başladıklarını anlatan Ersoy, Türkiye'nin turizm şehirlerindeki vakaların, diğer ülkelerle kıyaslandığında en az vakanın olduğu yerler olduğunu bildirdi.

Ersoy, Avrupa'daki ilk ve en detaylı ''Güvenli Turizm Sertifikasyon'' sistemi hazırladıklarını ve geçtiğimiz günlerde ülkemize gelen 60 ülkenin büyükelçilerinin programı inceleyerek çok başarılı bulduklarını belirtti.

''Güvenli turizm sertifikasyon sistemimiz Avrupa ve dünyaya örnek'' diyen Ersoy,  Büyükelçilerin bazıları sistemin ülkelerinde uygulanması için bizden destek istedi.  Birçok Avrupa ülkesi bizden görüp kopyalamaya çalışıyor'' dedi.

 

Bu haber 641 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Almanya'ya seyahat edecek yolcularını uyardı
Almanya'ya seyahat edecek yolcularını uyardı
2 ayrı turistik tesis ve otel imarlı taşınmazlar satılacak
2 ayrı turistik tesis ve otel imarlı taşınmazlar satılacak