Sezona girerken dişimizi sıkarak vaka sayılarını düşüreceğiz

Sezona girerken dişimizi sıkarak vaka sayılarını düşüreceğiz

Antalya Valisi Ersin Yazıcı turizm sezonu öncesi başta esnaf olmak üzere tüm vatandaşların kurallara uymasını isteyerek, ''Pandeminin herkesi yorduğunu, ancak zorluktan birlikte aşılacağını'' söyledi.

21 Mart 2021 - 11:49 - Güncelleme: 23 Mart 2021 - 11:05

Yazıcı, sanayi bölgeleri ile esnaf ziyaretleri kapsamında Manavgat ilçesindeki toplantıda Serik, Akseki ve Gündoğmuş ilçeleri esnaf odaları başkanlarıyla bir araya geldi.

Antalya Esnaf ve Sanatkar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı Adlıhan Dere, Yazıcı’ya esnafın sorunlarına gösterdiği ilgi nedeniyle teşekkür etti. Dere, ‘’Valimiz Başkanlığında beşinci esnaf toplantısı düzenledik. Antalya esnafı olarak çok şanslıyız. Valimiz her zaman yanımızda. Esnaf dostu valimiz var’’ dedi.

Antalya ekonomisinin turizmden dolayı zorlu süreç yaşadığını belirten Yazıcı, şöyle konuştu.

‘’Antalya turizm şehri. Turizm, şehrin ekonomisinin ana omurgası. Bu yüzden atacağınız her adım buna uygun gerçekleşmeli. Pandemi bütün ayarlarımızı ve planlarımızı bozdu. Pandemi sağlığımızı bozdu, ekonomimizi bozdu, psikolojimizi bozdu, sosyolojimizi bozdu. Baktığımız zaman toplumdaki bireyler olarak bu saydığım etkenlerden en az birisinden hepimiz payımızı aldık. Özellikle bu süreçte esnafımız ekonomik olarak büyük yaralar aldı. Ama hizmet üreten esnaf arkadaşlarımız bu süreçte çok zorlandı. Ama bu zorluktan da yine hep birlikte beraber çıkacağız.” 

''Kurallara uymamız lazım''

Antalya’nın vaka sayısı olarak turuncu risk gurubunda yer aldığını anımsatan Ersin Yazıcı, şöyle devam etti.

‘’Sezon öncesi bunu aşağı çekmek istiyoruz. Virüs tüm Türkiye’de olduğu gibi bizde de yükselişte. Buradan bütün hemşerilerime ve esnaf arkadaşlarıma kuralları harfiyen uygulamalarını rica ediyorum. Antalyamız özel bir şehir. Turizmden dolayı ayrı bir öneme sahip. Ülkemizin turizm gelirlerinin üçte biri bu şehirden sağlanmaktadır. Antalya’mız turizmi, tarımı ve sanayisi ile ülkemize büyük katkı sunan bir şehir. Bu kapsamda da ağır bir sorumluluğumuz var. Kurallara harfiyen uymamız lazım. Pandemi uzadıkça kurallara uyum azaldı. Pandemi herkesi yordu. Bir yıl uzun bir süreç. Denetim yapanda, evde bekleyen vatandaşlarımızda, esnafımız da bu süreçte psikolojik, sosyolojik, ekonomik olarak yoruldu. Süreç, şu an itibariyle başladığı dönemden daha zor geçmektedir.’’

Süre uzadıkça pandeminin de tahammül edilemez hale geldiğini ifade eden Vali Ersin Yazıcı, ‘’Eylül’den sonra pandemi sürecini yönetmek gerçekten çok zor oldu. Hem ekonomik hem sosyal anlamda çok zorlaştı. Eylül’den bu yana sezonun bitişiyle işler iyice zora girdi. Turizm sezonuna girerken biraz daha dişimizi sıkarak vaka sayılarını düşüreceğiz. En büyük görev esnaf ve vatandaşlarımıza düşüyor. Antalya’nın vaka sayılarının düşmesi gelecek misafirler açısından sezon öncesi çok önemli’’ dedi.

Bu haber 810 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Amasya'ya 5 yıldızlı otel için imzalar atıldı
Amasya'ya 5 yıldızlı otel için imzalar atıldı
THY iç hat devre ödemesine erteleme
THY iç hat devre ödemesine erteleme