Siyasette de Last Minute var

Siyasette de Last Minute var

TÜRSAB Yönetim kurulu Üyesi ve Passo Tourun sahibi Hamit Kuk, siyasette de last minute olduğunu söyledi.

06 Mart 2021 - 11:50 - Güncelleme: 08 Mart 2021 - 13:03

Hamit Kuk, Turizmdays.com'a yaptığı açıklamada, bilim insanlarının Türkiye'nin 2019 şartlarına dönebilmesinin ancak 2023 yılında mümkün olacağını söylediklerini hatırlatarak, ''Turizm sektörü stratejik bir sektördür. çalışanlar bir an önce aşılanmalı'' dedi. 

Turizm çalışanlarını sektör kendi aşılasın

TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya'nın Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüştüğüne dikkat çeken Hamit Kuk, ''Görüşmede Bağlıkaya Cumhurbaşkanına (Türkiye'de 1.2 milyon civarında turizm çalışanı var. Bunların öncelikle aşılanması gerekiyor. Biz turizmciler olarak aşıları biz alalım ve çalışanları aşılayalım) dedi. Ancak Cumhurbaşkanı 60 milyon dozun Nisan ayına kadar geleceğini ve aşılamayı yapacaklarını, gerek olmadığını belirtmiş. Ama zaman daralıyor. Turizm çalışanları bir an önce aşılanmalı. Turist kendine hizmet edenlerin aşılanmasını ister ve tatil tercihini ona göre yapar'' diye konuştu.

Siyasette de Last Minute

''Türk turizmi seyf turizm politikası ile rüştünü ispatladı'' diyen Hamit Kuk, ''Ancak ülkeler arası turizmdeki sorunların çözülmesi için siyasi irade gerekli. Bu konuda adımlar hep geç atılıyor. Bizim siyasetimizde last minute oldu. En son anda sorunlar karşısında siyasetçilerimiz devreye girerek başta Almanya olmak üzere sorunların çözümü için bazı ülkelere gidecekler. Halbuki şimdiden sorunların için siyasilerinde devreye girmesi gerekiyor. Ne kadar geç kalınırsa o kadar turizme yük biniyor'' şeklinde konuştu.

Bakanlık ile anlaşamıyoruz

Hamit Kuk son olarak ''Biz TÜRSAB olarak bu konuda herhangi br politika oluşturmakta zorluk çekiyoruz. TÜRSAB olarak Kültür ve Turizm Bakanlığı ile anlaşamıyoruz. Bakanlıkla iyi ilişkiler içinde olmak istiyoruz. Bu nedenle de politikamız oluşmuyor'' dedi.

 

Bu haber 1070 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Fas 13 ülkeyle uçuşlarını durdurdu
Fas 13 ülkeyle uçuşlarını durdurdu
Ankaralı işadamları Tiran'a direkt uçuş istiyor
Ankaralı işadamları Tiran'a direkt uçuş istiyor