THY’den Çin ve İran kararı

THY'den Çin ve İran kararı

THY, Çin’e düzenlenen seferlerin 29 Şubat'a kadar durdurulduğunu, İran seferlerinin ise Tahran uçuşları hariç bu ülkedeki tüm uçuş noktalarına olan seferlerin 10 Mart 2020 tarihine kadar iptal edildiğini duyurdu.

25 Şubat 2020 - 10:48 - Güncelleme: 26 Şubat 2020 - 15:57

THY'den konuyla ilgili yapılan açıklama şöyle:

''Seyahat güvenliğini daima en ön planda tutan havayolu olarak koronavirüs konusundaki son gelişmeleri ulusal ve uluslararası otoriteler ile yakından takip ediyor, gerekli önlemleri alıyoruz.

Bu kapsamda, virüsün yayılımına ve etkilerine önlem almak amacıyla Çin ve İran’a düzenlediğimiz seferlerimizde düzenlemeler yapılmıştır.

Çin seferlerimiz: Ana kara Çin’e düzenlediğimiz seferlerimiz 29 Şubat 2020 tarihine kadar durdurulmuştur.

İran seferlerimiz: Tahran’a düzenlediğimiz uçuşlarımız hariç bu ülkedeki tüm uçuş noktalarımıza olan seferlerimiz 10 Mart 2020 tarihine kadar iptal edilmiştir.

Çin ve İran’da bulunmuş yolcuların Türkiye’ye girişi

Ayrıca, Türkiye Cumhuriyeti resmi makamlarınca alınan karar gereği son 14 gün içerisinde Çin ya da İran’da bulunmuş yabancı ülke vatandaşlarının Türkiye’ye kabul edilmeyeceği bildirilmiştir. Seyahatinizi alınan tedbirler doğrultusunda planlamanızı önemle rica ederiz.

Uçuşlarınızla ilgili güncel bilgiye uçuş sorgulama menümüzden uçuş numaranız veya parkurunuzu sorgulayarak ulaşabilirsiniz. Gelişmeleri takip etmeye ve sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.''

Bu haber 1231 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Virüs'ten can kaybı 168'e yükseldi
Virüs'ten can kaybı 168'e yükseldi
Turizm sektörü yeni strateji için gelecek iki haftayı izleyecek
Turizm sektörü yeni strateji için gelecek iki haftayı izleyecek