THY’nin büyük göçü başladı

THY'nin büyük göçü başladı

Türk Hava Yolları, Türk havacılık tarihindeki büyük değişime başladı. Dünyanın en büyük havalimanı projesi olan ve ilk etap açılışı 29 Ekim tarihinde gerçekleşen İstanbul Havalimanı’na doğru büyük taşınma bu sabah saat 03:00’da başladı.

05 Nisan 2019 - 09:03 - Güncelleme: 07 Nisan 2019 - 12:11

Türk Hava Yolları, Türk havacılık tarihindeki büyük değişime başladı. Dünyanın en büyük havalimanı projesi olan ve ilk etap açılışı 29 Ekim tarihinde gerçekleşen İstanbul Havalimanı’na doğru büyük taşınma bu sabah saat 03:00’da başladı.

Küresel havacılık tarihinde dahi eşi benzeri görülmemiş taşınma operasyonu toplamda 45 saat sürecek ve 6 Nisan Cumartesi gecesi saat 23:59’da tamamlanacak. Büyük Göç’ün planlanan şekilde başarıyla gerçekleşmesi için 6 Nisan sabahı saat 02:00 ile 14:00 arasında Atatürk Havalimanı ve İstanbul Havalimanı tüm tarifeli yolcu uçuşlarına kapatıldı.

Taşınma sırasında havuzlu kavşaktan başlamak suretiyle Basın Ekspres Yolu trafiğe kapatıldı.  İstanbullular'dan bu süreç içerisinde Basın Ekspres Yolu'nun alternatif yolunu kullanmaları istendi.

TAŞINMANIN YÜZDE 36'SI TAMAMLANDI

THY Genel Müdürü Bilal Ekşi, sosyal medya hesabından, ''Bu gece yapılan taşıma ile (96 TIR seferi yapıldı) taşımalarımızın planlandığı gibi %36'si tamamlandı. Ayrıca dün 6 geniş gövde uçağımız İstanbul Havalimanına intikal etti'' ifadelerini kullandı.

 

Bu haber 1255 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Turizmci Bergemann Davos'ta Eko Turizm başlıklı konuşma yaptı
Turizmci Bergemann Davos'ta Eko Turizm başlıklı konuşma yaptı
Besa Marin'den Bodrum'daki projesi ile ilgili açıklama
Besa Marin'den Bodrum'daki projesi ile ilgili açıklama