THY’nin lüks oteli için yabancılarla görüşüyor

THY'nin lüks oteli için yabancılarla görüşüyor

Türk Hava Yolları'nın (THY) otele dönüştürülen Boğaz'daki tarihi Fehime Sultan ve Halime Sultan yalıları satışa çıkarıldı.

23 Ekim 2019 - 13:32 - Güncelleme: 24 Ekim 2019 - 13:19

THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı Boğaz'daki yalıları satmak için yabancılarla görüştüklerini ve talipler olduğunu söyledi. Aycı, " Duran varlıkları nakde çevirmek önceliğimiz. Yeni bir genel müdürlük binasi için acelemiz yok, yeni maliyet yapısını sağlıklı oluşturmak için çalışıyoruz." diye konuştu.

THY, 150 milyon liraya otele dönüştürülen Boğaz'daki tarihi Fehime Sultan ve Halime Sultan yalılarını ikram şirketi DO&CO'dan devralmıştı.

İki yalı 150 milyon liraya lüks otele dönüştürülmüştü

TÜRK Hava Yolları (THY) ve ikram şirketi Do&Co, Ortaköy’deki Fehime Sultan ve Hatice Sultan yalılarını geçtiğimiz yıllarda 125 milyon lira bedelle 25 yıllığına kiralamışlardı. Yalıları 96 kral daireli lüks otele dönüştürebilmek için 150 milyon liralık restorasyon çalışması yapılmıştı. İki yalı ve kompleksleriyle yer üstünde 8 bin metrekare alana yayılan otel, bir aysberg gibi deniz seviyesinin 5 kat altına iniyor. Deniz seviyesinin altındaki 30 bin metrekarelik inşaat alanında iki kat otoparka, diğer katlar ise balo salonu ve diğer toplantı salonlarına ayrılmış.

Bu haber 1694 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Tarihi konak müze olacak
Tarihi konak müze olacak
Rize'ye
Rize'ye "Çay Çarşısı"