TUREB; Rehberler ülke imajımızın oluşumuna etki eden kişilerdir

TUREB; Rehberler ülke imajımızın oluşumuna etki eden kişilerdir

Turist Rehberleri Birliği (TUREB), 21 Şubat "Dünya Turist Rehberleri Günü" nedeniyle mesaj yayımladı.

21 Şubat 2020 - 07:10 - Güncelleme: 22 Şubat 2020 - 10:07

Turist Rehberleri Birliği (TUREB), 21 Şubat "Dünya Turist Rehberleri Günü"  nedeniyle mesaj yayımladı. Açıklamada,1 ''985 yılında kurulan "Dünya Turist Rehberleri Birliği"nin (WFTGA) almış olduğu karar ile 1990 yılından itibaren, her yıl 21 Şubat "Dünya Turist Rehberleri Günü" dünyanın farklı ülkelerinde ve ülkemizde kutlanmaktadır'' denildi. 

Açıklama da şu görüşlere yer verildi:

TUREB 6326 sayılı Turist Rehberliği Meslek Kanunu ile kurulmuş, kendisine bağlı on üç meslek odası, on bini aşkın profesyonel turist rehberi ile otuz yedi farklı dilde rehberlik hizmeti sunan ve ülkemizin en donanımlı kamu kurumu niteliğindeki meslek üst kuruluşlarından biridir.

Rehberlerin turiste kendi dilinde ülkemizi anlatması broşürlerden ya da diğer iletişim araçlarından daha etkili olacaktır. Rehberler, kadar turistlerle iletişim kurabilen başka bir turizm çalışanı yoktur.Rehberler, Türkiye’nin güzel yörelerini, tarihi yerlerini, şehirlerini vb unsurları gösterecek, onlara ülkemizi, ülke imajımızın oluşumuna en büyük etki eden tarihimizi, insanlarımızı, yaşam tarzımızı en iyi şekilde anlatabilecek, ülkemiz ve diğer ülkeler arasında barış ve dostluk mesajları iletebilecek kişilerdir.''

Bu haber 394 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
THY  seferlerini 1 Mayıs'a  kadar durdurdu
THY seferlerini 1 Mayıs'a kadar durdurdu
THY'den koronavirüse mali önlem
THY'den koronavirüse mali önlem