Turhan, ’’Havayolu ulaşımında 14 ülke ile bağlantımızı...

Turhan, ''Havayolu ulaşımında 14 ülke ile bağlantımızı kestik''

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, koronavirüs önlemleri kapsamında havayolu ulaşımında 14 ülke ile bağlantıyı kestiklerini belirterek, ''Yine özellikle doğu komşumuz İran’la olan demiryolu ve karayolu ulaşımını da kesmiş bulunuyoruz. Yine Irak ve Sofya demiryolu hizmetimizi durdurduk'' dedi.

15 Mart 2020 - 09:15 - Güncelleme: 16 Mart 2020 - 11:26

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, bir dizi inceleme ve ziyaretlerde bulunduğu Samsun'da valiliği ziyaret etti.

Bakan Turhan, burada yaptığı açıklamada, şu anda Dünya’yı sarsan bir sağlık problemi, koronavirüsün bulunduğunu belirterek, şunları kaydetti:

''Bütün dünya bununla ilgili olarak teyakkuz halinde ve acil durum ilan etmiş. Bizde devlet olarak Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları, Sağlık Bilim Kurulu’nun tavsiyeleri ve Sağlık Bakanlığımızın kararları doğrultusunda ulaştırma alanında gerek yurtiçi, gerekse yurt dışı konusunda bazı tedbirler alma sorumluluğu hasıl olmuştur. Bildiğiniz gibi havayolu ulaşımında 14 ülke ile bağlantımızı kestik. Yine özellikle doğu komşumuz İran’la olan demiryolu ve karayolu ulaşımını da kesmiş bulunuyoruz. Yine Irak ve Sofya demiryolu hizmetimizi durdurduk. Bunların tek amacı var. Ülkemizi ve İnsanlarımızın sağlığını korumaktır. Sağlık Bilim Kurulumuzun ve Sağlık Bakanlığımızın kararları doğrultusunda süreler uzatılır veya kısaltılır.

Bu haber 727 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İki rehber virüse yenildi
İki rehber virüse yenildi
Galatasaray otelini sağlık çalışanlarına tahsis etmeye hazır
Galatasaray otelini sağlık çalışanlarına tahsis etmeye hazır