Turizm sezonu önce bu fuarla hareketlenecek

Turizm sezonu önce bu fuarla hareketlenecek

Pandemi nedeniyle 2020 yılını büyük gelir kayıplarıyla kapatan turizm sektörü yeni sezona hazırlanırken, yılda 3,5 milyar dolarlık ticaret hacmi yaratan Gastroantalya Festivali, ANFAŞ Hotel Equipment ve Food Product Fuarları ile hareketlenecek.

20 Ocak 2021 - 15:03 - Güncelleme: 21 Ocak 2021 - 21:17

FİKRİ CİNOKUR - ANTALYA – Pandemi nedeniyle 2020 yılını büyük gelir kayıplarıyla kapatan turizm sektörü yeni sezona hazırlanırken, yılda 3,5 milyar dolarlık ticaret hacmi yaratan Gastroantalya Festivali, ANFAŞ Hotel Equipment ve Food Product Fuarları ile hareketlenecek.

Antalya Fuarcılık Yatırımları Anonim Şirketi (ANFAŞ) Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bıdı yaptığı açıklamada, turizm sektörünün en büyük tedarikçilerinin bir araya geldiği Uluslararası gastronomi yıldızlarının buluşacağı Antalya Uluslararası Gastronomi Festivalinin ‘’Gastroantalya’’ 16-19 Mart 2021 tarihleri arasında ANFAŞ EXPO Fuar Merkezinde düzenleneceğini bildirdi.

Türkiye’nin en büyük konaklama, ağırlama, yiyecek ve içecek endüstrisi ihtisas fuarları  olan 32. Anfaş Hotel Equipment ve 28. Anfaş Food Product ile eş zamanlı düzenlenecek Gastroantalya’nın dünyadan ve Türkiye’den turizmin en önemli aktörleri olan aşçılarını da bir araya getireceğini belirten Bıdı,  ANFAŞ’ın Antalya’ya değer katacak her proje ve işbirliğinde yer almaya gayret ettiğini söyledi.

-3,5 milyar dolar ticaret hacmi sağlıyor

Türkiye’nin yeni turizm sezonunda 30 milyon turist ağırlamayı hedeflediğini ifade eden Bıdı, şunları kaydetti.

‘’Antalya olarak biz bu hedefin üçte birini ülke ekonomimize kazandıracağımıza inanıyoruz ve bunun için ANFAŞ olarak çalışıyoruz. Sektörün en uzun soluklu ve katma değerli fuarları Anfaş Hotel Equipment ve Anfaş Food Product fuarlarımız, her yıl sektör için ortalama 3,5 milyar dolar ticaret hacmi sağlıyor. Bu yıl beklentiler daha da yüksek. ‘’

Yeme-İçme sektörünün turizmde ülkeleri öne çıkaran en önemli kriterlerden birinin aşçılar olduğunu vurgulayan Ali Bıdı, ‘’Antalya’daki tesislerimiz, hem dünyanın hem de ülkemizin en başarılı aşçıları aracılığıyla, başta ülkemiz olmak üzere dünya mutfaklarından pek çok lezzeti misafirlerimize sunuyor. Aşçılar tüm hünerlerini Gastroantalya etkinliklerinde sergileyecek’’ dedi.

Fuara misafir ülke olarak Kore ile birlikte Türk-Kore mutfak kültürleri de sergilenecek

-Ev dışı tüketim sektörü de Antalya’da buluşacak

Bu yıl 32. düzenlenecek Anfaş Hotel Equipment Fuarı ve 28. Anfaş Food Product Fuarı da 16-19 Mart 2021 tarihleri arasında ziyarete açılacak.  Yurt içi ve yurt dışından sektör profesyonellerine ev sahipliği yapacak dev organizasyon; uluslararası ziyaretçilerin yanı sıra, otel yetkilileri, satın alma yetkilileri, mimarlar, mühendisler, müteahhitler, restoran, bar ve kafeterya işletmecileri, alışveriş merkezleri, hipermarketler, zincir marketleri araya getirecek.

 

Bu haber 491 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Onur Air'in uçakları icraya verildi
Onur Air'in uçakları icraya verildi
Yaz sezonu boyunca operasyonlarını artırıyor
Yaz sezonu boyunca operasyonlarını artırıyor