Türkiye ile Bulgaristan arasında tarifeli uçuşlar artırıldı

Türkiye ile Bulgaristan arasında tarifeli uçuşlar artırıldı

Türkiye ve Bulgaristan arasındaki tarifeli uçuşlarda artış yapıldı.

20 Mart 2021 - 09:44 - Güncelleme: 22 Mart 2021 - 11:35

Yapılan anlaşmaya göre, Türk havayolu şirketlerinin Sofya’ya olan frekans haklarına ilave olarak 7 frekans kazanımla 28 frekanstan 35 frekansa yükseldi. Bununla birlikte Bulgaristan havayolu şirketleri ilave olarak Antalya’ya 7  frekans sefer düzenleyebilecek.

Bulgaristan havayolu şirketleri için anlaşmadaki bir diğer varış noktası olan Bursa ise karşı ülke talepleri doğrultusunda Bodrum ile değiştirildi.

SHGM'den yapılan açıklama şöyle:

''Türkiye ve Bulgaristan arasında 2021 yılı Şubat ayında iki ülke arasındaki sivil havacılık ilişkilerini geliştirmek amacı ile temaslar gerçekleşmiştir.

Ülkemiz ve Bulgaristan arasında imzalanmış bulunan 21 Nisan 2004 tarihli Hava Ulaşım Anlaşması karşılıklı mutabakat sonucu güncellenerek,  Türk havayolu şirketlerinin Sofya’ya olan frekans haklarına ilave olarak 7 frekans kazanımla 28 frekanstan 35 frekansa yükselmiştir. Bununla birlikte Bulgaristan havayolu şirketleri ilave olarak Antalya’ya 7  frekans sefer düzenleyebileceklerdir. Bulgaristan havayolu şirketleri için anlaşmadaki bir diğer varış noktası olan Bursa ise karşı ülke talepleri doğrultusunda Bodrum ile değiştirilmiştir.''

Bu haber 1209 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ukrayna Turizm Fuarı kapılarını açtı
Ukrayna Turizm Fuarı kapılarını açtı
18 STK'dan sektörel çığlık
18 STK'dan sektörel çığlık