TÜROB’tan otellerini sağlıkçılara açan üyelerine teşekkür

TÜROB'tan otellerini sağlıkçılara açan üyelerine teşekkür

Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB), otellerini sağlık çalışanlarına açarak konaklamalarına imkan sağlayan üyelerine teşekkür etti.

31 Mart 2020 - 11:10 - Güncelleme: 01 Nisan 2020 - 12:17

TÜROB'tan yapılan açıklamada, Covid-19 Salgını nedeniyle yoğun iş temposunda görev yapan sağlık çalışanlarının otellerinde konaklaması konusunda TUROB olarak İstanbul Valiliği’nin bilgisi ve direktifleri doğrultusunda sürecin başından beri destek oldukları belirtildi..

''Valiliğimizce öncelikle kamu misafirhaneleri boşaltılarak bu tesislerde sağlık çalışanlarının konaklayabilmesi için düzenlemeler yapılmıştır'' denilen açıklamada şu ifadelere yer verildi:

''Kamu misafirhanelerinde konaklayan misafirlerin açık bulunan otellerimizde konaklatılması konusunda destek veren üyelerimize teşekkür ederiz.

Valiliğimizden, Konuyla ilgili olarak yapılan görüşmelerde, otellerde konaklama talebinde bulunan sağlık çalışanlarının, İl Sağlık Müdürlüğü koordinasyonunda öncelikle kamu misafirhanelerinde misafir edilecekleri ve her hastane için bir misafirhane belirleneceği bilgisi alınmıştır.  

Kamu misafirhanelerinde hali hazırda konaklama imkanı sunulabilmektedir. İhtiyaç halinde Valiliğimizin bilgi ve koordinasyonu dahilinde TUROB olarak her türlü destek verilmektedir.

Bireysel olarak otel işletmelerimize konaklama talebinde bulunan sağlık çalışanlarımıza, İl Sağlık Müdürlüğü koordinasyonunda ve düzenli bir konaklama hizmeti sunulmaktadır.

Bu amaçla sağlık çalışanlarının başvuru için doğrudan İl Sağlık Müdürlüğüne yönlendirilmelerinde fayda bulunmaktadır.

Bu süreçte otellerini açarak bu hizmete destek veren tüm kurum, kuruluş ve üyelerimize teşekkür ederiz.''

Bu haber 690 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Lufthansa 2 havalimanındaki haklarından vazgeçti
Lufthansa 2 havalimanındaki haklarından vazgeçti
1 Haziran'da başlıyorlar
1 Haziran'da başlıyorlar