Reklam
  • Reklam
TÜRSAB’dan Enflasyonla Topyekün Mücadele Programı’na destek

TÜRSAB'dan Enflasyonla Topyekün Mücadele Programı'na destek

TÜRSAB'dan yapılan açıklamada, ''Enflasyonla Topyekün Mücadele Programı’na Tam Destek İçin Söz Veriyoruz'' denilerek, ''Enflasyon ile mücadele için sektör sorumluluğu ile değil, ülke sorumluluğu ile hareket etmemiz elzemdir. Fiyat artışı için doğru zaman olmadığını herkes bilmelidir'' ifadeleri kullanıldı.

10 Ekim 2018 - 09:27 - Güncelleme: 11 Ekim 2018 - 16:26

TÜRSAB'dan konuyla ilgili yapılan açıklama şöyle:

''Enflasyon ile mücadele için sektör sorumluluğu ile değil, ülke sorumluluğu ile hareket etmemiz elzemdir. Fiyat artışı için doğru zaman olmadığını herkes bilmelidir.

Enflasyonla topyekün mücadele programı günümüzün modern imece modelidir, geleneğimizde, kültürümüzde, genlerimizde bu dayanışmanın bütün birikimi mevcuttur.

Sayın Bakanımızın da belirttiği gibi, enflasyon ile sadece geniş zamanlı ve derinlikli bir strateji ile mücadele edebiliriz. Enflasyon ile mücadelede kararlılık ve sağlam irade önemlidir, bu mücadele duruşumuzun süreklilik arz etmesi gerekmektedir. Bugün devlet millet el ele bu duruşun temellerini atmıştır.

Bu yeni süreç içerisinde turizm sektörü olarak bakanlığımız ile koordineli bir biçimde ülkemize getireceğimiz dövizin artışı için elimizden gelen tüm çabayı sarf edeceğiz. 

Üzerimize düşen büyük sorumluluğun bilincinde olarak hedeflerimizi dolar bazında revize ederek milli ekonomi mücadelemize maksimum katkıyı sağlamak için canla başla çalışacağız.''

Bu haber 950 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Fox TV o otele tazminat davası açıyor!
Fox TV o otele tazminat davası açıyor!
Otellerde doluluk uyarısı
Otellerde doluluk uyarısı