UEFA, İngiltere’ye yarına kadar süre verdi

UEFA, İngiltere'ye yarına kadar süre verdi

UEFA, Şampiyonlar Ligi finali İstanbul yerine Wembley'de yapılacaksa, sponsorlar, konuklar ve medya için seyahat feragatnamesi kabul etmesi için İngiltere'ye yarına kadar süre verdi.

10 Mayıs 2021 - 22:03 - Güncelleme: 12 Mayıs 2021 - 09:06

UEFA, Türkiye'yi seyahat listesinde yaygın koronavirüs vakaları nedeniyle ''kımızı listeye'' alan İngiltere  ile bugün görüşmeler yaptı ve yetkililerin gerekli tüm seyahat feragatlarını sunup sunamayacağına karar vermesi için yarına kadar süre verdi.

UEFA, İngiltere'nin istisnaları kabul etmezse, finalin bunun yerine Portekiz'de oynanabileceği konusunda İngiliz hükümetini uyardı.

Portekiz, İngiltere'nin, ülkeye dönüşte karantina altına almaya gerek görülmeyen 12 düşük riskli bölgeden oluşan "yeşil listede" yer alıyor ve bunun binlerce taraftar için işleri kolaylaştırdığı belirtiliyor.

İngiliz takımları Chelsea ve Manchester City arasında 29 Mayıs'ta İstanbul'da yapılması planlanan maçın yer değişimi, İngiltere'nin Türkiye'yi ''kımızı listeye'' almasının ardından başlamıştı. UEFA'nın Çarşamba gününe kadar karar vermesi bekleniyor.  (ajansbizim)

Bu haber 479 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
6 yeni otel projesine teşvik
6 yeni otel projesine teşvik
AOSB'ye otel yaptırılacak
AOSB'ye otel yaptırılacak