Reklam
  • Reklam
Ünsever: ’’Turizm bu dönemde yeniden...

Ünsever: ''Turizm bu dönemde yeniden yapılandırılabilir''

Kültür ve Turizm Bakanlığı’na turizmci Mehmet Ersoy’un atanması turizm sektöründe memnunlukla karşılandı. Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK) Danışma Kurulu Eşbaşkanı Av. İlker Ünsever, Ersoy’un “turizm sektörünün ihtiyaçlarını ve sorunlarını da bilen, sektörün her yanında yatırımları ve deneyimi olan bir bakan” olduğunu söyledi.

10 Temmuz 2018 - 18:41 - Güncelleme: 12 Temmuz 2018 - 11:45

“Sayın Ersoy’un sektörün her tarafında deneyimi olması, özellikle  konaklama sektörü ile seyahat acenteleri arasındaki ilişkiyi  daha sağlıklı kuracağı bir sistemin destekleyicisi olacağını düşündürüyor” diyen Ünsever, şu görüşleri dile getirdi:

“Sektörün gerçekten ihtiyaç duyduğu yapısal değişiklikler, özellikle mevzuata ilişkin değişiklikler büyük destek görecek ve  hızlı bir değişimi gözleyeceğiz diye düşünüyorum. Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, bu dönem turizmde yapısal anlamda bir dönüşümün, değişimin ışığını tutabilir. Türkiye turizminin  rüştünü ispat etmiş bir sektör yapısı oluşması anlamında ciddi bir atak beklemek hakkımızdır.  Artık turist sayısını attırmak turizm sektörünü geliştirmek değil. Bu dönem yapılandırma dönemi olmalı, turizm bu dönemde yeniden yapılandırılabilir. Buna ilişkinbakanın ve mevcut düzenin verdiği bir umut var.”

Bu haber 766 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Anı Tur çalışanlarından basın açıklaması
Anı Tur çalışanlarından basın açıklaması
Tüketici ile otelci arasında 'pazarlık' dönemi
Tüketici ile otelci arasında 'pazarlık' dönemi