Yurt dışında kalan Türk vatandaşlarının tahliyesi sürüyor

Yurt dışında kalan Türk vatandaşlarının tahliyesi sürüyor

Koronavirüs salgını nedeniyle uçuşların durdurulmasının ardından yurt dışında kalan Türk vatandaşlarının tahliyeleri sürüyor. Tahliye kapsamında; Rusya'dan 181, Almanya’dan 182 Türk vatandaşı Adana’ya getirildi.

25 Nisan 2020 - 17:53 - Güncelleme: 27 Nisan 2020 - 13:10

Koronavirüs önlemleri doğrultusunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatları, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'ın koordinasyonu ve Dışişleri Bakanlığının çalışmalarıyla 59 ülkeden yaklaşık 25 bin vatandaşın Ramazan ayını ve Ramazan Bayramı’nı evlerinde geçirebilmeleri amacıyla başlatılan tahliye kapsamında; Rusya'dan 181, Almanya’dan 182 Türk vatandaşı Adana’ya getirildi.

Kente getirilen vatandaşlar, koronavirüs önlemleri kapsamında 14 günlük karantina sürecini geçirmek üzere ildeki bir yurda yerleştirildi.

Valilik koordinesinde İl Sağlık Müdürlüğü, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile AFAD’ın iş birliğiyle yürütülen çalışmalar kapsamında; tahliye edilen vatandaşlar sağlık kontrolünden geçirilerek il genelinde bulunan öğrenci yurtlarına yerleştiriliyor. Burada kalmaları gereken 14 günlük süreyi hastalık belirtisi göstermeden tamamlayan vatandaşlar ise kaldıkları yurtlardan ayrılıyor.

Adana genelinde bu kapsamda daha önce yapılan çalışmalar doğrultusunda Katar, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve Singapur’dan getirilen 301 vatandaş, il genelindeki yurtlarda 14 günlük karantina sürecini tamamlayarak yurtlardan ayrıldı.

Nisan ayı içinde farklı tarihlerde İskoçya, Lübnan, Rusya ve Almanya’dan tahliye edilen ve Adana’ya getirilen toplam 365 Türk vatandaşının ise karantina kapsamındaki 14 günlük gözetim süreleri devam ediyor.

 

Bu haber 1372 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sağlıklı turizm sertifikası alan işletmeler ön plana çıkacak
Sağlıklı turizm sertifikası alan işletmeler ön plana çıkacak
Seyahat sınırlaması 1 Haziran itibariyle kaldırıldı
Seyahat sınırlaması 1 Haziran itibariyle kaldırıldı