Reklam
  • Reklam
TURiZM YAZARLIĞI - NiLGUN ATAR
Cem Polatoğlu

Cem Polatoğlu

TURiZM YAZARLIĞI - NiLGUN ATAR

13 Şubat 2017 - 11:01

 

Turizme gönül vermezseniz bu işi yapamazsınız. Market işletmesine benzemiyor ki Turizm, sevmesek de yürüsün. Ben gibi bir çok insan tanırım; başka bir iş yapsa belki köşeyi dönecek ancak turizm yaptığı için yerinde sayıyor, hatta sürünüyor.  

Hadi biz neyse, mehter takımı gibiyiz, 2 ileri bir geri. Arada bir yüzümüz gülüyor. Ya Turizm Gazetecilerine ne demeli? 

Turizm gazeteciliği tamamen gönül işi. 30 yıldır bir tane bu işten para kazananı görmedim. 

- 40 yıllık Halil Tuncer (haliltuncerturizm.com) ağabeyi ite kaka orada burada sigortalı yaptık da şu anda 600 TL kira verip 1400 TL emekli aylığı ile geçiniyor!. 

- Rahmetli Seher (Müşfide Aybek http://www.tourismlifeinturkey.com/) ablamız iyi ki zamanında gün görmüştü. 

- Adı gibi Altın değerindeki duayenimiz  Özkan Altıntaş (www.turkiyeturizm.com) ya Hürriyet Gazetesinde çalışırken, yani akarken damlaları biriktirmeseydi? 

- Suat abi (Suat Töre www.turizmciningazetesi.com) desen öyle. Başta ben, bir çoğumuzda olmayan onca bilgi, onca kültür birikimine, hazinesine sahip. Ne o? 2 yurtdışı 3 yurtiçi gezi yapacak da yerinde haber toplayacak. Bilirim. Gezilerin bir çoğunu da cebinden harcar. 

- Durmuş Ali Başkan'a (www.Turizmnews.com) ne demeli?. Sen Anadolu Ajansında çalışırken senelerce Türkiye'nin gündemini değiştiren haberlere imza at, manşetler patlat, sonra gönül bağın var diye 5 kuruş kazanmadığın Turizm'den kopama. 

- Fehmi Köfteoğlu ve Turizm Yazarları Derneği Başkanım Kerem Köfteoğlu'na (www.tuyed.org.tr) ne demeli.? Bence Fehmi ağabey (www.turizmgazetesi.com) Uğur Mumcu ekolüne sahip ender araştırmacı gazetecilerdendir. Eğer bir gruba bağlı ve maaşlı çalışmasa Turizm yazarlığı ile aile geçindirebilir miydi? Böyle değerli paha biçilmez bir adamın Türsab'da çok başarılı bir şekilde çalışırken ekmeği ile oynandığı günleri de asla unutmam. Kerem Başkanıma da sormak isterim. Senelerce çeşitli gazeteler ve Para dergisinde yöneticilik yapmasaydın turizmden geçinebilir miydin? Asla. 

- Sevgili Eda Özsoy (Turizm Güncel), Ne kazandı acaba Turizm Yazarlığından? Hanlar ? Hamamlar ? Bence sadece Prestij ve saygınlık...

Yerim dar, uzatırım örnekleri. 

Gelelim Turizm Yazarlarının göz bebeği, göz nuru, zarif ve güzel Nilgün Atar'ımıza; 

Eğer senelerdir bu işi başarıyla yapıp, 5 kuruş kazanamadıysa sorumlusu, Nilgün'e Turizm aşısı yapan Aydın Yaylacıklar'dır. Kadıncağızın mutlu, mesut bir hayatı varken "sen yaparsın" gazı ile turizme itip bir daha kurtulamamasının müsebbibidir. :) Kendisini bilemem ama bize göre iyi ki öyle yapmış Sevgili Aydın. Çünkü Nilgün gelirken sektörümüze zerafet, güzellikler, yepyeni bir nefes ve mantık getirdi. Kavgalardan uzak, akla yakın, pozitif enerji yüklü yazıları ile Turizmin çok sık karşılaştığı kara günlerimizi pembelere boyadı, içimize ve işimize umut, güç, hırs, enerji kattı. 

Bugün, sağlığı nedeni ile kendisine bu katkıları sağlıyor. İlk raundu kazandı. Devamı gelecek. Maçın galibi o olacak, belli.  Ama biliyor ki, biz, hepimiz, bütün turizm ailesi tüm pozitif enerjimizle, gücümüzle onunla birlikteyiz ve nasıl ki o bizi hiç umutsuzluğa düşürmedi, sürekli inanç, güven, azim pompaladı, biz de onun elini, gönlünü, kalbini hiç ama hiç boş bırakmayacağız. 

ÇÜNKÜ SENİ ÇOK SEVİYORUZ NİLGÜN ATAR.


Sevgilerimizle
Cem Polatoğlu
Açıklama: cid:image003.png@01CEBA14.949FB590
Web Site    : http://www.andiamo.com.tr
19 Mayıs Cad. Mersinli Ahmet Sokak. Şenbay Apt. No.1/A
(Türk Kalp Vakfı Meydanı) Şişli / İSTANBUL / TÜRKİYE
Tel                 : +90 - (212) -  212 30 30 (pbx) - dahili (208)
Fax                : +90 - (212) -  272 91 70

Twitter : https://twitter.com/baracudacem

Skypee      : andiamocem

Bu yazı 1007 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar