NEDiR SADECE BAŞLIK OKUYANLARDAN ÇEKTİĞİM...
Cem Polatoğlu

Cem Polatoğlu

NEDiR SADECE BAŞLIK OKUYANLARDAN ÇEKTİĞİM...

31 Ocak 2021 - 13:34

Gazetecilikte önemli bir kural vardır. “BAŞLIK OKUTTURUR”

10 seneye yaklaştı. Siyasiler, kadının kendi bedenine ortaçağ hükümleri getirmek istediler. Tecavüzcüsünden, babasından hamile kalanların bile gerekirse kadının ölmesi ama çocuğu doğurmasını istediler.

Biz de yazdık; Kürtajı yasaklarsanız, kadın gider yasak olmayan yerlerde bu işi yapar. Kumarhaneleri yasakladınız. Ne oldu? Kumar oynamak isteyenler burnumuzun ucunda, Kıbrıs, Bulgaristan, Gürcistan, Yunanistan hatta 8 mil açığımıza giden gemilerde veya merdiven altında kumar oynuyorlar. Esas tehlike Kürtaj merdiven altına inerse… Yazının başlığını da koydum. “Kürtaj Turu 199 Euro” Çünkü Ukrayna ve bazı ülkelerde sağlık hizmetleri ücretsiz. O ülkelere giden herkes istediği sağlık hizmetini alır.

Bu bir yazıydı. Köşe yazısı. Ne şirketimde, ne Türkiye’de hiçbir firma bu turu yapmıyordu ki yapsa da bunun bir yasağı yoktu. Ancak sadece başlığı okuyan zat ne yaptı? Acenta Belgemi iptal etti.!!! Yani ben yazı yazdım, o ticarethanemi kapattı. Misal, Ali Koç bir yazı yazacak, TÜPRAŞ’ı kapatacaksınız… Ama öyle oldu.

Şimdi de benzeri linç dost bildiklerim tarafından yapılmaya çalışılıyor. Ama nafile. Artık içeriği de okuyan, okuduğunu anlayan bir Bakan, Başkan, meslektaşlarım hatta Rehberler var. “Acenta yoksa Rehber de yok” başlıklı yazımın içeriğini bir kez daha burada bebeğe anlatır gibi anlatmayacağım.  Çünkü bebek bile bilir ki elbette önce rehber vardı, sonra onlar örgütlenip acentalar kurdular. Aksi mümkün mü? Son yazımda, buna rağmen anlamayanlar için 3. kez açıklama yapmıştım. Aşağıda;

“Rehber; Dünyada acenta yokken rehber vardı. Acentacılığı rehberler başlattı.  Doğru … da nasıl okuduğumuza bağlı; Acentaların daha az iş yapması, rehberlerin de az iş yapması demektir diye de okunabilir. “Acenta yoksa rehber de yok” başlığının açılımı elbette budur.  PS; Türkiye’de bilinen ilk rehber, 1900’lü yıllarda İngiliz subaylarını ve turistleri Sultanahmet’te gezdiren, 5 dil konuşan meşhur ayakkabı boyacısı Fötr Nusret*. *Çetin Kayra’dan. Belki de dünyada ilk rehber, mağarasını gezdiren bir Neandertaller.”

Sadece başlık okuyanlara saygım sonsuz. Ama sadece başlık okuyup racon kesenlere ne diyeceğimi bulamıyorum…

Cem Polatoğlu

Tur Andiamo

0212 212 3030 pbx – 0850 420 00 00

www.andiamo.com.tr

Bu yazı 518 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar