TÜRSAB GENiŞLETiLMiŞ BYK TOPLANTILARI
Cem Polatoğlu

Cem Polatoğlu

TÜRSAB GENiŞLETiLMiŞ BYK TOPLANTILARI

30 Ekim 2017 - 12:26

 

Bu hafta Çanakkale'de "Genişletilmiş BYK Toplantısı" yapıldı. Bunu duyunca çok sevindim, heyecanlandım, Sayın Başkanımızı çok da takdir ettim. 20 senelik yönetimin, hac-umre acentaları dışında belki de yapmış olduğu en önemli toplantılardan biri ve en önemli icraat buydu. 

Sn.Talha Çamaş döneminde 4 sene BYK'larda görev almıştım.  Bu toplantıları 3-4 ayda bir yapardık. Bu yönetimde ise 20 senede 4 adet BYK toplantısı yapılmış. Yani her 5 senede 1 kez.Sn.Talha Çamaş döneminde, her BYK kendi sorunlarını rapor halinde verir, sunum yaparlardı.  Bizler de çözüm önerilerimizi birebir iletme şansına sahip olurduk. İşte bu çalıştaylarda KÜTAHYA ÇİZELGESİ, TÜKETİCİYE SİGORTA ŞARTI gibi halen kullanılan ve henüz üzerine hiç bir şey ekleyemediğimiz bir çok kural çıkarttık.

Tesadüf olsa gerek, seçime günler kala yapılan bu etkinlik beni çok heyecanlandırdığı için acaba BYK'larımızın hangi sorunları konuşuldu, hangi raporlar tartışıldı merak ettim. Önce gidenler kimler diye baktım. Aaa. Adı BYK Toplantısı olmasına rağmen BYK dışından da bir çok meslektaşımız katılmış. Hatta bazı meslektaşlarımız aileleri ile birlikte katılmış. Gönül tabi daha da çok meslektaşımız, aileleri, çoluk çocuk, torun-torba hep beraber katılsın isterdi. Bir daha baktım, bir çok Türsab çalışanı arkadaşlarımız da katılmış. Aaa yine bir baktım, mülki erkan da orada. 400 kişilik katılım olmuş ama yarısı acenta değil. Olsun, bu kez de Diyarbakır'ımızın, Trabzon'umuzun sorunu belki onları da ilgilendirir diye sevindim. Gerçi "bizim paralarımızlayiyip içecekler, yatıp kalkacaklar" ama helal olsun böyle duyarlı insanlara.

Mekan Truva-Çanakkale ya, ben de bir sevinçle toplantıya katılan arkadaşlarımızdan toplantıda neler konuşulduğunu iletmelerini istedim. Bana tanımadığım bir adresten ses kaydı gönderdiler. Duyduğum kadarı ile tek tek BYK'lar falan konuşmamışlar. Sorun morun iletememişler, onlardan rapor falan da istenmemiş. Başkanımız 45 dakikadan fazla konuşmuş ve bunun 35 dakikası seçimle ve diğer adayla ilgili olmuş. (ekte kayıt). Üzücü tabi.

Geçen seçimler öncesinde, fol yok yumurta yok 3-5 hafta kala Türsab'ın 43. kuruluş yıldönümü etkinlikleri yapılmıştı. Tabi, neden Başkanımızın yönetimde olduğu yuvarlak yıllar 30-35-40. değil de 43. veya neden şimdi 45. yıldönümü etkinliği düzenlenmiyor diye merak etmiyor değil insanlar?

Madem bizim paramızla bir adayın yemeli, içmeli, konaklamalı tanıtımı olacak, bari bu etkinlik tüm adaylara açık olsun. Nasıl fikir? Zaten Genel Kurulda vakitleri olmuyor adayların kendilerini anlatmaya, böyle bir toplantıda isterlerse sabaha kadar projelerini anlatsınlar bizlere. Tabi varsa. Ha, hepimiz katılamazsak da en azında BYK'lar katılsın ve izlenimlerini bize anlatsınlar. Hatta internetten naklen yayın bile yapılsın. Bugünkü teknoloji buna müsait. Siz ne düşünürsünüz bilmem ama bizlerin parasıyla pek de sorunların konuşulmadığı yemeli, içmeli, konaklamalı, aileler ve ekstra harici misafirli tek yönlü propaganda olmamalı. 

GÖZLER ANKARA'DA

Şimdi gözler ve kulaklar her nedense 20 senede toplasan 3 adet ama seçime 3 hafta kala 2. si yapılacak olan Ankara Genişletilmiş BYK Toplantısında. Değerli Başkanımız burada bir dakika bile seçim konuşması yapacaksa, mutlaka diğer adayı da çağırma ve adil, adaletli, demokratik seçimlerin nasıl yapılacağını göstermek üzere aynı süre propaganda hakkını tanıma nezaketini gösterecektir. 

Not: Bazı maillerde yüklü, ağır ek dosya gönderilememektedir. Arzu edenlere g-mail veya WhatsApp'tan ses kaydını iletebilirim. 

Sevgilerimizle
Cem Polatoğlu
Açıklama: cid:image003.png@01CEBA14.949FB590
Web Site    : http://www.andiamo.com.tr
19 Mayıs Cad. Mersinli Ahmet Sokak. Şenbay Apt. No.1/A
(Türk Kalp Vakfı Meydanı) Şişli / İSTANBUL / TÜRKİYE
Tel                 : +90 - (212) -  212 30 30 (pbx) - dahili (208)
Fax                : +90 - (212) -  272 91 70

Twitter : https://twitter.com/baracudacem

Skypee      : andiamocem

Bu yazı 1532 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar