PATLAK SİGORTA ; HASAN ERDEM
Cemal Kızıltan

Cemal Kızıltan

CEMAL KIZILTAN

PATLAK SİGORTA ; HASAN ERDEM

13 Kasım 2019 - 16:31

Gerçekten üzgünüm, pişmanım, hem de derinden pişmanım. Ben ki kendimi insan sarrafı sanır, “eğri ile doğruyu ayırmayı bilirim” derdim, yok arkadaş öyle değilmiş, alakası yokmuş. Neden böyle düşündüğümü merak edenler TURSAPNET’de 19 Şubat 2018 tarihinde yazdığım TURSAB SECIMLERINDE SON DUZLUK başlıklı ve #36232 sayılı yazımı okusunlar, zamanı olmayanlar için bir kısmını paylaşmak isterim ;

 

… Görünen o ki Firuz Bağlıkaya ve Hasan Erdem birlikteliği seçmenler nezdinde daha ağır basıyor ve durum bu ekibin lehine gözüküyor.

… Yahu sektör bitmiş, TURSAB batmış, bozuk saat bile günde iki kez doğru zamanı gösterirken siz bir kez olsun sorumlu davranın!. Birbirinize saldırmak yerine TURSAB’ı bu hale getirenlerden hesap sorun, önce yönetim yediği haltların hesabını versin, zaman kalırsa da adaylar sektörü ve TURSAB’ı nasıl ayağa kaldıracaklarını anlatsınlar. Biz de dinleyip kim haklı, kim haksız karar verelim. Ama yok, yapmazlar, çünkü mantıklı ve rasyonel düşünce bu topraklarda işlemiyor, yürümüyor, seviye yükseltmek zinhar yasak, illa diğerini de kendi seviyene düşüreceksin, katiyen çözüm üretmeyecek, hamasi nutuklarla pislikleri halının altına süpüreceksin!.

… Madem öyle, bu ahval ve şerait dahilinde bizlere tek bir seçenek kalıyor, o da kötünün iyisine karar vermek!.. 29 senelik TURSAB üyesi bir şirketin sahibi olarak kendi tercihimi açıklamakta mahsur görmüyorum. Ben oyumu Firuz Bağlıkaya ve Hasan Erdem’den yana kullanacağım. Sebebi de net; Firuz Bağlıkaya’nın önceki yönetim deneyimlerinden dolayı TURSAB’ın gerçeklerine hakim olduğunu düşünüyorum. Hasan Erdem’in de dürüst ve iyi niyetli olduğunu biliyor, sektörün ve üyelerin menfaatlerini korumak adına sigorta görevi yapacağına inanıyorum

 

Olaya dönersek ; BİZ BİZE projesi Hasan Erdem’in de üyesi olduğu TURSAB yönetimine ait, benim Firuz Bağlıkaya ile yaptığım bir TV programında vermiş olduğu sözü referans alarak bir tanıtım dizisi yapmayı hedeflemişler. Bunu yaparken de programı iki farklı formatta planlamışlar. ADAYLAR ANLATIYOR başlıklı bölümde, adı üstünde adayların sesini duyurmasını amaçlamışlar, TECRÜBE KONUŞUYOR bölümünde ise eski başkanlar ve başkan adaylarının bilgi ve deneyimlerini anlatmalarını, bu sayede üyelerin fikir sahibi olmasını amaçlamışlar. Bana da moderatörlük yapmamı önerdiler, kabul ettim.

 

Tüm adaylara davet yazısı gönderilmiş, Tansu Demir ve Hasan Erdem yazılı olarak geleceklerini teyid etmişler, Davut Günaydın ise katılmayacağını bildirmiş. Gelen teyitler doğrultusunda ilanlar çıktı, Tansu Demir programa geldi, gayet medeni ve keyifli bir röportaj gerçekleştirdik. İkinci sırada Hasan Erdem vardı, ama o mazeretsiz gelmedi, gelmeyeceğini de bildirmedi. Bende durumu açıklayan bir konuşma yapıp, “kendi sorularımı bir yana koyarak”, sadece meslektaşlarımızdan gelen soruları okudum ve programı kapattım. Söylediklerim ve sorular ağır gelmiş olacak ki Hasan Erdem, ertesi günkü konuşmasında saçmalama hakkını kullanmış ve şöyle demiş “Adaylar Konuşuyor denildi, aday olmayanların sayısı bizden fazlaydı. Öyle çanak sorular hazırlamışlar ki. amaçları bizi acentelerin gözünde küçük düşürmek ve hükümetle kavgalarına ortak etmek” diye saçmalamış. Yetmezmiş gibi üstüne tüy dikmiş ve “Gönderdiğim tanıtım videosunu Türsab TV’de yayınlanmadı” demiş.

 

Hasan efendi sayıyla kendine gel, beni kendinle karıştırma, ben kimsenin adamı değilim, hiçbir zaman da olmadım, öyle iddia ettiğin gibi tuzak filan kurmam, senin yaptığın gibi korkup kaçmam da.. Tam tersine on yıllardır, tek başıma, sektör menfaati uğruna, senin gibi TÜRSAB’a yakışmayan, tutarsız tiplerle mücadele ederim. Çanak dediğin soruları senin meslektaşların yolladı, aynıları bir gün önce Tansu Demir’e de yöneltilmişti ve Tansu bey samimiyetle görüşlerini paylaştı. Bil ki bu ve benzeri sorular, diğer konuklarımıza, daha fazlası Firuz Bağlıkaya’ya da sorulacak, hatta sen de merak ettiğin tüm konulardaki sorularını, iddialarını yaz yolla, senin adına da sorayım. Ayrıca TÜRSAB yetkililerinden, senden gelen herhangi bir mesaj olup olmadığını sorguladım, kimsenin haberi yok? İddia ettiğin tanıtım video’sunu kime gönderdin, ne zaman yolladın, bu iddianı ispatla yükümlüsün!   

 

Sen geleceğini söyleyip, gelmedin, kaçtın, yetmedi, şimdi de kıvırıyorsun. Herkes senin ne kadar  tutarsız ve güvenilmez biri olduğunu bir kez daha gördü. Yazımın başında dedim ya, “üzgünüm ve pişmanım” diye.. Yanlış adama güvenmişim, kuzuyu kurda emanet etmişim, sigorta baştan beri patlakmış, fark etmemişim. Seçildikten sonra yaptıklarına bakar mısınız ; Hasan efendi bir yandan yönetim kurulu üyeliği ünvanını işine geldiği gibi kullanmış, diğer taraftan aylardır TURSAB’a uğramayıp, yönetim kurulu toplantılarına katılmamış, katıldıklarında da iddia ettiği gibi mücadelesinin ipucu olacak “basit bir muhalefet şerhi dahi düşmeden” her kararın altına imza atmış, sonra bunları yapan kendisi değilmiş gibi büyük bir pişkinlikle TURSAB’ı eleştirmiş.

 

Yaptıkları yetmemiş olacak ki bir de aday oldu. Olabilir, adaylık herkesin hakkı, ama bir noktayı kendisine hatırlatıyorum. TÜRSAB üyeleri karşısında tutarlı, samimi ve güvenilir adaylar ister, bir dediği bir dediğine uymayan, söz verip tutmayan, yalan, yanlış konuşan tipleri ise sandığa gömer. Bugüne kadar öyle oldu, bundan sonra da böyle olacak.

 

Hasan Erdem’den TURSAB’a gelen tek yanıt aşağıda.. Hasan Erdem’i ise önce Allah’a, sonra da TÜRSAB üyelerine havale ediyorum.

 

Bu yazı 752 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Cemal beye
    1 yıl önce
    Çok ayıp Cemal bey.Birisini eleştirebilir tenkit edebilirsiniz ama böyle hakaret etmeniz hiç hoş olmamış. Hasan Efendi diyerek bir TÜRSAB başkan adayını itibarsızlaştırmaya çalışmanız kabul edilir bir şey değil.Hasan Erdem hata yapmış olabilir veya kendince gelmeme sebepleri olabilir. Ancak bu size ona hakaret etme hakkını vermiyor.Hakaret ederseniz işte böyle kimin adamısın diye sorulara muhatap olursunuz. Bu yazınızla kime kimlere hizmet verdiğinizi sizin vicdanınıza bırakıyorum.

Son Yazılar